Drukarnia sochaczew

Zasadzki przy wydruku projektu

Dla każdego dekoratora w końcu nadchodzi czas, gdy wyłącza on AutoCada natomiast jego projekt w końcu jest wydrukowany. Teoretycznie wydawać by się mogło, że na tym historia już się kończy i powoli kroczymy do spokojnego finiszu, niemniej jednak nic bardziej błędnego. Jeszcze wiele może się przydarzyć i w szczególności faktycznie dużo może się zepsuć. Węzłowe elementy projektu wydrukowanego, takiego jak dobre odcienie, sprawdzona drukarnia, doskonały papier i dobrze dostrojona jakość mogą zaważyć o odbiorze twojej pracy – nawet najlepszą koncepcję można popsuć marną grafiką bądź finałowymi niedoróbkami. Co uczynić, by tego ustrzec się?
Przede wszystkim pamiętajmy o paru pułapkach, które czekają na niewykwalifikowanych. Kiedy szykujesz plansze w projekcie graficznym, takim jak Photoshop bądź Gimp, wydają ci się one piękne oraz w wyśmienitej jakości, a po wydruku wychodzi tak zwana „pikseloza„? Pamiętaj więc, by zawsze, absolutnie zawsze zweryfikować jak wygląda obraz w rzeczywistej wielkości, klikając na ikonkę „100%”. Dopiero wtenczas dowiesz się jak wszystko to prezentuje się w rzeczywistości.
Inną sytuacją, która może nam się ni stąd ni zowąd przytrafić, są inne kolory na wydruku. Tutaj niestety wszystko zależne jest od plotera, wobec tego dobrze, aby drukarnia, z której usług korzystamy, została przez nas wypróbowana. Przed ostatecznym oddaniem koniecznie przeprowadź próbki kolorystyczne – na sprzęcie, którego użyjesz do dużego formatu! Każdy z nich posiada inne parametry i nigdy do końca nie wiadomo, co wyjdzie w wersji finałowej. Jedyne, co zostaje, to metoda prób i błędów. Powodzenia!


Możliwość komentowania jest wyłączona.