Gabloty szkolne żagań

Czy w szkole niezbędne są meble?

Myśląc o meblach w szkole, przed oczami mamy głównie dziesiątki ławek i krzeseł, na których spędziliśmy dużo lat swojego życia. Jedni za żadne skarby nie chcieliby do tych lat powrócić, u innych takie wspomnienia pobudzają jednakże nostalgię za poprzednimi latami. Jak wspaniale byłoby być po raz kolejny młodym. Bez jakichkolwiek trosk a przy tym zmartwień. Czy aby na pewno?
Często myśląc o przeszłości przesadnie ją bajerujemy. Staramy się nie pamiętać tego co wredne. Zwróciliście uwagę, że należyte wspomnienia z reguły pewniej i pieczołowiciej zapadają nam w pamięć, niż te przelotne komplikacje które wówczas posiadaliśmy? Pomimo, że nie musieliśmy dręczyć się płaceniem rachunków czy też kucharzeniem obiadów, nie zawsze w końcu było łatwo. Kłótnie w szkole, czasami trudności z ocenami, szloch, gdy rodzice kazali powracać do mieszkania, a my pragnęliśmy pozostać z resztą kolegów na dworze. 
Jednakże co jeszcze pamiętamy ze szkoły? Poniekąd każda szkoła posiada jedno takie miejsce w którym może zgromadzić się cała jej duma. Wszystkie najlepsze chwile jej uczniów z poprzednich lat. Gabloty szkolne obecne są prawie, że w każdej placówce. Są niesamowitym wręcz czasem składowiskiem pucharów, medali a przy tym innych statuetek, które na przestrzeni lat w wielu olimpiadach a także konkursach dostali jej wychowankowie. Wielokrotnie gablot jest parę, niekiedy jest do tego nawet oddzielna sala.
Gabloty szkolne służą też czasami do gromadzenia sprzętu, którym szkoła może się pochwalić. Stare urządzenia, takie jak mikroskopy, sekstanty a także inne tego typu zabytkowe wręcz rzeczy też zawsze odnajdą miejsce na półkach szkolnych gablot.


Możliwość komentowania jest wyłączona.