oczyszczanie ścieków przemysłowych

Szambo ekologiczne jak zrobić samemu

Z powodu rosnącej wśród społeczeństwa świadomości ekologicznej, coraz więcej osób chciałoby mieć przy swoim domu własną oczyszczalnię ścieków.
oczyszczanie ścieków przemysłowych
Dlaczego szambo ekologiczne

Istnieją dwa powody, dla jakich chcemy mieć biologiczną oczyszczalnię ścieków. Szczególnie jest to połączone z jej licznymi plusami. Następnym z powodów może być fakt, że w okolicy nie ma kanalizacji.
Kiedy już nastanie decyzja o posiadaniu biologicznej oczyszczalni ścieków, istnieją dwa rozwiązania, żeby ten pomysł zrealizować. Można zadzwonić do firmy, zajmującej się wykonywaniem tego typu zleceń. Można także wybrać nieco ambitniejsze, lecz nie przesadnie złożone, wyjście i pobudować ekologiczne szambo samemu.

Szambo ekologiczne jak zrobic samemu

W zamiarze utworzenia szamba ekologicznego w sposób odpowiedni i nie stwarzający zagrożeń dla zdrowia, najlepiej zamontować gotowy zbiornik na zanieczyszczenia. Zbiornik tego typu jest szczelny ,a także odporny na naciski z zewnątrz.
W gotowym zbiorniku szamba ekologicznego dochodzi do dwuetapowego przebiegu oczyszczania. W pierwszej kolejności ścieki zostaną oczyszczone z większych zanieczyszczeń, a w następnej kolejności zostaną poddane oczyszczeniu tzw. biologicznemu.
Posiadając szambo ekologiczne, trzeba pamiętać, żeby nie stosować w domu silnych środków czyszczących. Mogą one wyeliminować dobre bakterie, żyjące w szambie.Możliwość komentowania jest wyłączona.